FALCONX  FORUMLARI
FALCONX FORUMLARI
Başlangıç sayfası | Üye özellikleri | Üye olma | Aktifler | Aktif anketler | Üyeler | Arama | FAQ | Arkadaşına email..
Kullanıcı adı:
Şifre:
Save Password
Forgot your Password?

 bütün forumlar
 DİĞER
 GeyiQ
 bir fincan kahve
 Yeni soru sor  Cevap ver
 Printerda bastır
Yazar  Topic Next Topic  

falconx

Turkey
407 Posts

Posted - 27/11/2005 :  09:52:25  Profil göster  Visit falconx's Homepage  Click to see falconx's MSN Messenger address  Alıntı ile cevap ver
Bir fincan kahve icer misiniz...

İş yasaminda önemli yerlere gelmiş bir grup eski mezun arkadaş grubu üniversitedeki hocalarindan birini ziyarete gitmis.Çeşitli konular konusulduktan sonra sohbet, işin yarattığı strese ve hayatın zorluklarina gelmiş. Yaşlı üniversite hocasi ziyaretçilerine kahve ikram etmek üzere mutfağa gitmiş ve değişik boy, renk ve kalitede bir çok fincanın bulunduğu bir tepsiyle geri dönmüş. Kimi porselen, kimi seramik, kimi cam, kimi plastik olan fincanlari ve kahve termosunu masaya koyup kahvelerini oradan almalarını söylemiş. Tüm eski ögrenciler kahvelerini alıp koltuklarına döndügünde hocaları onlara şunu söylemiş:
"Farkına vardınız mı bilmem, zarif görünümlü, güzel, pahalı fincanlarin hepsi alındı, masada yalnızca ucuz ve basit görünümlü fincanlar kaldi. Elbette ki kendiniz için en güzelini istemek ve onu almak çok normal ama işte bu demin bahsettiğiniz problemlerinizin ve stresin nedeni. Hepinizin istediği fincan degil, kahve iken, bilinçli olarak herbiriniz birbirinizin aldığı fincanları gözleyerek daha iyi olan fincanlari almaya uğraştınız.Yaşam kahveyse, iş, para ve mevki fincandir. Bunlar yalnızca Yaşam'ı tutmaya yarayan araçlardir, ama Yaşam'ın kalitesi bunlara göre değismez. Bazen yalnızca fincana odaklanarak, içindeki kahvenin zevkini çıkarmayı unutabiliyoruz."

sevgiler
   Topic Next Topic  
 Yeni soru sor  Cevap ver
 Printerda bastır
Direk gidiş için:
FALCONX FORUMLARI © FALCONX Sayfa başına git
Bu sayfa 0.08 saniyede üretilmiştir.. Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06